יזמות קהילתית

ביזמות קהילתית בנדל"ן קבוצה של אנשים, קהילה, שכנים וכו', בעלי אינטרס משותף, מתאחדים על מנת להניע ולבנות פרויקט. המטרה ביזמות קהילתית היא להגיע לפתרונות אשר מייצגים את האינטרס המשותף של חברי הקבוצה לצד הגורמים החיצוניים: יזמים , קבלנים ורשיות התכנון. אינטרס זה יכול להיות אינטרס חברתי, סביבתי וכלכלי ועוד.. מודלים כלכליים שבנינו לפרויקטי יזמות קהילתית הוכיחו כי ניתן להוריד את מחירי הפרויקטים או להגיע לרמות ביצוע ואיכות גבוהות יותר. במקרים רבים, קהילות כאלו, אינן מודעות לאפשרויות העומדות בפניהן ליזמות.

קיים הוקמה מתוך ההבנה כי ישנן לא מעט קבוצות של אנשים וקהילות אשר יכולות ליישם יזמות קהילתית בתכנון ובנייה ואשר אין להן את האפשרות להתארגן בעצמן.  קבוצת קיים פועלת למען העלאת המודעות לאפשרויות אלו ובמתן פתרונות תכנוניים וניהוליים.

קבוצת קיים מורכבת מעורכי דין, אדריכלים, שמאים, מנהלי פרויקטים ורכזי דיירים, המובילים בתחומם והמתמחים בתחום ההתחדשות העירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי. הקבוצה  מספקת שירותי ייצוג מקצועיים לדיירי בניינים המעוניינים להתקשר מול יזם או ליזום בעצמן פרויקטים של התחדשות עירונית: תמ"א 38 ופינוי בינוי. קבוצת קיים פועלת לייצוג הקבוצה היוזמת בצורה מקצועית על מנת להגיע להסכמה ואמון בין כל הצדדים המעורבים: הדיירים, היזם והרשות.

בשנים האחרונות מקודמות תוכניות פינוי בינוי ותמ"א 38 בכל רחבי הארץ. קבוצת קיים הוקמה מתוך אמונה אידיאולוגית כי האינטרס של הדיירים  צריך להיות בראש סדר העדיפויות וכי יש לפעול למען העלאת מודעות זו בקרב דיירי בניינים.

הקבוצה מורכבת מרשימה של חברות ונותני שירות מתחומים שונים אשר עובדים בשיתופי פעולה לפי פרויקט והיא מונה מתכננים, משפטנים, כלכלנים ומהנדסים בעלי ניסיון בתחום היזמות התכנון והבנייה. חברי הקבוצה מאמינים כי ניתן למצוא פתרונות חברתיים וסביבתיים בתכנון ובנייה וכי ניתן להוריד בכך את עלויות הפרויקט למשתמש. מטרת קיים היא להרחיב את מעגל שיתופי הפעולה של אנשי מקצוע נוספים המעוניינים לתת שירות לקהילות יוזמות.

 

אנו קוראים לכם ליצור איתנו קשר ולשלוח לנו רעיונות ליזמות קהילתית בנדל"ן.

פרויקט יזמות קהילת הטכניון בעתלית יוצא להיתר

צפו בתוכניות הדירות שהותאמו במיוחד עבור דרישותיהם הספציפיות של כל משפחה בקבוצה

להמשיך לקרוא

יזמות קהילתית בקריית ביאליק

בימים אלו מתארגנת קבוצת יזמות קהילתית בקריית ביאליק. הקבוצה תיזום פרויקט יחד ותגיש הצעה לרכישת קרקע במכרז שמקיים מנהל מקרקעי ישראל

להמשיך לקרוא

קהילת הטכניון // יזמות קהילתית בעתלית

הפרויקט מתבצע במתכונת של קבוצת רכישה המורכבת מבוגרי המסלול לתארים גבוהים בטכניון, אשר רכשה את הקרקע ותבנה עליה באמצעות קבלן שיבחר על ידה

להמשיך לקרוא