קבוצה חדשה מתארגנת בבת גלים

אותר בניין למכירה המיועד להתחדשות עירונית, פינוי בינוי או תמ"א 38. בימים אלו קיים פועלת לגיבוש קבוצה יזמית קהילתית

לפרטים והרשמה←

בימים אלו מתגבשת קבוצת יזמות קהילתית אשר מעוניינת לגור ביחד בדירות גדולות המיועדות למשפחות. קיים תגבש תכנון אדריכלי המתאים לתכנית העיסקית מחד, ומתאים לצרכי הקבוצה מאידך. ביצוע הפרויקט במסגרת קבוצת רכישה.

תכנית עסקית

כל פרויקט של הריסה ובנייה מחדש הינו פרויקט ייחודי בפני עצמו המצריך בנייה נכונה של תכנית עיסקית פרטנית לנתוני ואופי הפרויקט הנדון. ישנו צורך בגיבוש תכנית עסקית המתאימה לצורכי הפרויקט הספציפי מחד, אשר מתאימה ליכולות הפיננסיות של חברי הקבוצה היזמית מאידך, תוך התחשבות הן בהון העצמי הראשוני של כל חבר בקבוצה והן ביכולות גיוס חוב בנקאי של הקבוצה.
התכנית העיסקית תלויה באפשרויות התכנוניות הניתנות ליישום הדרישות התכנוניות של לחברי הקבוצה. התכנית העיסקית כוללת התחשבות בכל שלבי הפרויקט, החל מגיוס הכספים לקניית הנכס, הפעלת הנכס עד להשגת היתרי הבנייה, בניית הפרויקט בפועל ומכירת/מסירת הדירות בסיום.

אופי הפרויקט

הפרויקט מתבצע במתכונת של קבוצת רכישה אשר רוכשת בניין או מתארגנת כקבוצה בבניין שלה עצמה. התארגנות זו מאפשרת לחברי הקבוצה לחסוך את הרווח היזמי ולהרוויח בעצמה את הזכויות העודפות כתוצאה מייזום הפרויקט. כמו כן, בנייה במתכונת של קבוצת רכישה מאפשרת לחברי הקבוצה גמישות מירבית בתכנון דירתם וביצוע של הפרויקט באופן שקוף והגון עד למסירת הדירות.

הקבוצה מעורבת בכל שלבי ביצוע הפרויקט ומחליטה בעצמה את כל ההחלטות הקשורות בפרויקט במסגרת דיונים בין חברי הקבוצה  באופן דמוקרטי ושקוף, תוך התייעצות עם בעלי המקצוע הרלוונטים, עם חברת הניהול, אדריכלי הפרויקט, והליווי המשפטי.

בניה במסגרת יזמות קהילתית

בנוסף להוזלה משמעותית במחיר הסופי של הבתים, ישנם עוד יתרונות לכל אורך שלבי הבנייה, החל בתכנון וסיים במפרטים הטכניים:

בנייה משותפת מאפשרת לחברי הקבוצה גמישות מירבית בתכנון דירתם וביצוע שינויים תכנוניים למיקסום רצונותיה של כל משפחה ומשפחה, עוד בשלבים מוקדמים של הבנייה. הגמישות התכנונית מאפשרת לכל משפחה לעצב את "בית חלומותיה" במגבלות הבנייה המרקמית. השתתפות והדיון של כל חברי הקבוצה בשלבי הייזום התכנון וההקמה, מביאה את רמות התכנון והביצוע להקפדה על כל פרט ופרט תוך התחשבות ותקיפת כל בעיה ממספר זוויות שונות ומגוונות.

ארגון הפרויקט // קיים

"קיים" – חברה הנותנת שירותי ארגון לקבוצות במסגרת יזמות קהילתית. קיים מאגדת בתוכה חברה לניהול פרויקטים, אדריכלים, משפטנים ובעלי מקצוע הנדרשים לביצוע הפרויקט מהמובילים בארץ.

ניהול הנדסי // וקסמן גוברין

ניהול הפרויקט מבחינה הנדסית יתבצע ע"י חברת "וקסמן גוברין שטרן (צפון) ניהול פרויקטים בע"מ". קבוצת  WXG מאגדת חברות מובילות העוסקות בניהול פרויקטים, ניהול ביצוע ופיקוח בתחום ההנדסה האזרחית. הקבוצה הוקמה בשנת 1989, ומעסיקה כיום כ-200 עובדים בפריסה ארצית עם משרדים בגבעת שמואל, ירושלים, חיפה ובאר שבע. בין לקוחות הקבוצה נמנות חברות הנדל"ן המובילות במשק, לצד משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, ממ"י, רכבת ישראל, נתיבי ישראל וחברת נתיבי איילון.

תכנון // קלוש צ'צ'יק אדריכלים

משרד אדריכלים צעיר מהמובילים בארץ. עוסק במגוון פרויקטים החל מבניה פרטית ורוויה ועד מבני ציבור. בין הפרויקטים החשובים שהמשרד מתכנן בשנים האחרונות נמנה אתר ההנצחה הלאומי החדש בהר הרצל ומגדל עיריית נתניה. המשרד ייצג בעבר את ישראל בביאנלה לאדריכלות בונציה.

הסכמים להורדה

טופס רישום – מסירת פרטים ותמצית מהות הפרויקט.
הסכם שיתוף – מטרתו להסדיר את זכויות וחובות חברי הקבוצה, בינם לבין עצמם ובינם לבין חברת הניהול וההקמה.
הסכם שכ"ט – מסדיר את ההתקשרות בין חברי הקבוצה לבין משרד עו"ד .
ייפוי כח – ממנה את משרד עו"ד כמיופה כח להסדרת רישום הדירות וכיו"ב, ואת חברי הוועד לניהול הקבוצה וביצוע פעולות בשם כלל חברי הקבוצה לצורכי הבנייה.

לוח זמנים

שלב א' – מרץ 2014 רכישת הבניין הקיים והקרקע
שלב ב' – תוך 6 חודשים – סיום התכנון המפורט
שלב ג' – תוך 6-24 חודשים – קבלת היתר בנייה
שלב ד' – 12-30 חודשים –סיום פרויקט ומסירת הדירות

לפרטים והרשמה←